همانطور که می دانید شال و روسری یکی از پرکاربرد ترین پوشاک زنان است . برخی از خانوم ها علاوه بر ست کردن شال و روسری با لباس یا مانتو مایل هستند که هماهنگی آرایش با شال و روسری نیز داشته باشند .هماهنگی آرایش با شال و روسری مانند مو بیشترین تاثیر را در جذابیت و دید مثبت افراد مقابل دارد . و هر گونه نا هماهنگی آرایش و روسری می تواند نظر منفی دیگران را به خود جلب نماید .مجله اینترنتی شال و روسری میس اسمارت در این مقاله سعی دارد شما همراهان عزیز را با نحوه هماهنگی آرایش با شال و روسری از طریق رنگ ها آشنا سازد .

هماهنگی آرایش با شال و روسری زمینه سفید و مشکی :

با شال و روسری سفید مشکی هر نوع آرایشی زیباست ولی مناسب ترین آن استفاده از رنگ های ملایم مثل صورتی مات ، صورتی چرک ، گلبهی کم رنگ ، هلویی و.... برای لب ها و بهتر است برای سایه چشم از طیف خاکستری تا سفید استفاده شود .

هماهنگی آرایش با شال و روسری زمینه قهوایی :

رنگ های مناسب آرایش چشم برای شال و روسری با رنگ زمینه قهوایی شامل طلایی ، آجری ، کرم ، بژ ، طلایی ، قهوایی روشن می باشد . برای لب ها می توانید از رنگ هایی مثل گوشتی ، زرشکی ، نارنجی کم رنگ و آجری استفاده نمایید .

 

هماهنگی آرایش با شال و روسری زمینه  سرمه ایی :

برای زیباتر دیده شدن چشم ها با روسری زمینه سورمه ایی می توانید از رنگ های آب آسمانی و یا آبی مات و یا سرمه ایی کم رنگ که در قسمت گوشه چشم با رنگ هایی چون نقره ایی ، صورتی کم رنگ و یا سفید براق استفاده کنید .زیباترین رنگ برای لب ها قطعا سرخابی و یا صورتی ملایم است .

 

هماهنگی آرایش با شال و روسری زمینه  خاکستری :

جهت هماهنگی آرایش چشم با شال و روسری زمینه خاکستری می توانید برای انتهای پلک  از رنگ مشکی و یا خاکستری استفاده کنید و برای گوشه چشم می توانید رنگ بژ، سفید ، و نقره ایی را به کار ببرید . برای لب ها می توانید از رژ بنفش ، سرخابی کم رنگ ، زرشکیو یا صورتی استفاده کنید .

 

هماهنگی آرایش با شال و روسری زمینه آبی :

برای هماهنگی آرایش چشم با شال و یا روسری آبی آسمانی می توانید از رنگ آبی تیره (نفتی) و یا سرمه ایی و در قسمت گوشه چشم از رنگ آبی کم رنگ ، سفید و یا نقره ایی استفاده کنید .

و برعکس برای آرایش چشم شال و یا رورسری با زمینه آبی تیره مثل کاربنی یا لاجوردی استفاده از رنگهایی مثل آبی آسمانی و برای گوشه چشم از صورتی کمرنگ بسیار زیباست .

برای آرایش لب ها استفاده از رژ لب هایی بارنگ سرخابی براق و صورتی توصیه می شود .

 

ادامه موضوع  هماهنگی آرایش با شال و روسری در بخش دوم دنبال کنید ...

منبع : میس اسمارت