ست کردن رنگ شال و روسری با مانتو یالباس تاثیربسیار زیادی در خوش تیپی افراد و همچنین جلب نظرمثبت دیگران در مورد آنها دارد . شال و روسری به دلیل اینکه در راس دید شخص مقابل قرار دارد میتواند نقش پر  رنگ تری نسبت به دیگر لباس ها داشته باشد . تنوع زیاد در رنگ ،مدل و جنس انتخاب شما را برای ست کردن شال و روسری با مانتو یا لباس راحت تر می کند . برای ست کردن رنگ شال و روسری با مانتویا لباس دقیقا لازم نیست هم رنگ هم باشند وجود طیف رنگی و هارمونی بسیار چشم نواز است حتی گاهی تضاد رنگی هم می تواند باب سلیقه بسیاری از افراد باشد . مجله آنلاین فروشگاه شال و روسری میس اسمارت در این مقاله سعی دارد شما را با نحوه ست کردن رنگ شال و روسری با مانتو یا لباس آشنا سازد .


شال و روسری  یکی از پرکاربردترین البسه بانوان است . به همین دلیل نقش بسزایی در جذابیت و شیک پوشی دارد و بانوان عزیز نیز حساسیت بسیار زیادی در انتخاب آن و ست کردن شال و روسری با مانتو یا لباس خود دارند  . ترکیب و تضاد رنگ ها برای ست کردن شال و روسری با مانتو و یا لباس بسیار جذاب است و می تواند یک مانتو ساده را بسیار زیبا تر جلوه دهد .


بهتراست قبل از هر گونه صحبتی در رابطه با ست کردن شال و روسری با مانتو و یا لباس درمورد تقسیم بندی اصلی رنگها جهت نحوه صحیح انتخاب شال و روسری بپردازیم .
برای ست کردن شال و روسری با مانتویا لباس می توانیم از چرخه رنگ استفاده کنیم .رنگ‌های اصلی در چرخه قرمز، زرد و آبی هستند. ترکیب رنگ‌های اصلی با یکدیگر رنگ‌های ثانویه را می‌سازند. رنگ‌های ترکیبی (مرتبه سوم) نیز از ترکیب رنگ‌ اصلی با رنگ‌های ثانویه به وجود می‌آیند.


در چرخه رنگ بعضی از رنگ ها سرد و برخی رنگ ها گرم است . رنگ های سرد به رنگ های مانند  آبی، سبز، نقره ای و فیروزه ای که به طور کلی حس آرامش بخشی دارند گفته می شود. رنگ های گرم  مانند رنگ قرمز ، صورتی ، زرد ، طلایی و نارنجی که نشان دهنده احساسات گوناگون از خوش بینی گرفته تا  هیجان و خشونت شدید هستند این رنگ ها می توانند حالات روحیات متفاوتی مثل خشم و یا هیجان به انسان ببخشند. از ترکیب رنگ های سرد و گرم می توان ارغوانی، سوسنی، بنفش و ... را نام برد که هم آرامبخش و هم مهیج هستند. رنگ های خنثی  مثل قهوه ای، بژ، شیری، خاکستری، سیاه و سفید که موجب می شوند انسان به سایر رنگ هایی که در کنار آنها قرار گرفته اند ، توجه خاصی نشان دهند و بعضی از انواع سیاه ، قهوه ای ، برنزی، طلایی و بژ جز رنگ های گرم محسوب می شوند در حالی که سفید، شیری، نقره ای و خاکستری رنگ های سردتری محسوب می شوند .


ست کردن رنگ شال و روسری با مانتو یا لباس با استفاده از رنگ های مشابه
رنگ های مشابه رنگ هایی هستند که در جوار هم در چرخه رنگگی قراردارند و به راحتی هماهنگی خاصی برای چشم بیننده ایجاد می کند ، و معمولا هم ازسه رنگ تشکیل می شوند و یک رنگ در آن غالب است ، مانند رنگ قرمز، نارنجی و کمی روشنتر . این ترکیب رنگ در طبیعت بسیار دیده می شود مانند غروب آفتاب که هر بیننده ای را به خود خیره میسازد . 
                                                         
 چرا از این ترکیب رنگ های مشابه در ست کردن شال و روسری با مانتو یا لباس استفاده کنیم ؟


ـ نگاهی پیچیده تربه بیننده می دهد .
ـ گذاشتن این رنگ ها در کنار هم ساده ترین روش برای ست کردن است .

                                                         

ست کردن رنگ شال و روسری با مانتو یا لباس با استفاده از رنگ های تکمیلی 


رنگ های ترکیبی شامل دو رنگ می شود که در چرخه رنگ در مقابل یکدیگر قرار دارند .این رنگ ها در تضاد با یکدیگر و نگاهی بسیار جسورانه به بیننده می دهد و بیننده این تضاد رنگی را به خوبی احساس می کند .هر رنگی یک رنگ مکمل دارد که در چرخه رنگی درست از نقطه مرکز در مقابل آن است .برای مثال : قرمز و سبز ، بنفش و زرد 

                                                     

چرا از ترکیب رنگ های مکمل در ست کردن شال و روسری با مانتو و یا لباس استفاده کنیم ؟


ـ کنار هم قرار گرفتن رنگهایی که به نوعی متضاد هم هستند بسیار زیباست .
ـ اگر قد شما خیلی بلند هست و میخواهید کمی متعادل تر به نظر برسید .
                                              
                                                   
ست کردن رنگ شال و روسری با مانتو یا لباس با استفاده ازتک رنگ


ست کردن با استفاده از تنها یک رنگ را تک رنگ می گویند . استفاده از یک رنگ تنها با تغییر نور در آن می تواند  بسیار زیبا به نظر برسد و گاهی کنار هم قرار گرفتنشان بسیار ظریف است . شما حتی می توانید از بافت ها ی متفاوت در کنار هم استفاده کنید مثل جین با ساتن یا حتی پنبه ای با ساتن  
                                                   
چرا تنها از یک رنگ در ست کردن شال و روسری با مانتو و یا لباس استفاده کنیم ؟


ـ استفاده از یک رنگی نگاهی حرفه ای تر به بیننده می بخشد
ـ اگر شما اندام ریزی دارید استفاده از یک رنگ به خصوص رنگ های روشن تر به شما ظاهری بهتر می دهد .
ـ تمامی شال و روسری های تک رنگ با مانتو و سا لباس تک رنگ مشکی و یا سفید ست می شود . 

                                                   

ست کردن رنگها و ست کردن شال و روسری با لباس امری است که نیاز به تکرار تمرین و زمان دارد . هر فردی می تواند به مرور سبک مورد نظر خود را پیدا کند و یا حتی نسبت به سن و سال خود آن راتغییر دهد .پیشنهاد میس اسمارت این است که بیشتر از سه رنگ در ست کردن رنگ شال و روسری با مانتو یا لباس به کار ببرید .و معمولا رنگ سوم را از رنگ های خنثی مانند  سیاه، سفید، خاکستری استفاده کنید .فروشگاه اینترنتی شال و روسری میس اسمارت در این مقاله  به توضیح کلی در رابطه با ست کردن شال و روسری با مانتو و یا لباس پرداخته است و حتما درتوضیحات دقیق تر در مقاله های بعدی جهت اطلاع شما همراهان عزیز ارائه می گردد . 
  
منبع : میس اسمارت