به جرات می توان گفت يكي از راحتترين هدايایي كه مي توان براي همسر ، مادر  يا ... خريد شال يا روسري باشد ، از آنجا که براي خريد شال و روسري نيازی به دانستن سايز نيست و رنگ و طرح هاي بسيار متنوعي دارد، بنابراین بهتریت پیشنهاد می باشد.

اما اگر برای همين خريد به ظاهر ساده دقت کافی نکنید، ممکن است بدترين خريد را داشته باشید. نکات زير كمك زیادی به شما می کند تا شال یا روسري انتخاب کنید که با سلیقه افراد تناسب داشته باشد.

 

شال يا روسري :

اولين نكته ايي كه بايد به آن توجه داشت انتخاب شال يا روسري است، بايد دقت کنید كه شخص مورد نظر شما به شال علاقمند است يا روسري ؟

 سر نخوردن ، راحت بودن ، و عدم نياز به مرتب كردن مدام آن از نكاتي است كه در انتخاب شال يا روسري عامل مهمي به شمار می آید.

 

رنگ و طرح شال و روسري :

يكي از مهمترين نكات ، طرح و رنگ شال و روسري است ، شال و روسري يكي از متنوع ترين پوشاك است ، اين تنوع هم يك حسن براي انتخاب است ، هم خريد را يكم مشكل و تصميم گيري را سخت مي كند ، به همين دليل بايد به نكاتي توجه نمود كه براي هر شخص و سليقه متفاوت است و متناسب با سليقه فرد خريداري شود .

 

طرح هاي سنتي : طرح هاي همراه با بوته جقه ، گل و .. كه بيشتر در بين بانوان مسن طرفدار دارد

طرح هاي مدرن : شامل طرح هاي نقاشي ، كوبيسم ، چهار خانه ، زنجيري و كمربندي  ...

تك رنگ : شال يا روسري ساده كه معمولا نخي است و انتخاب رنگهاي خاص و منحصر به فرد آن مي تواند هديه بسيارمناسبي باشد.

 

جنس شال يا روسري :

جنس شال يا روسري يكي از مهمترين نكات انتخاب شال و روسري مناسب براي خريد است.

شال و روسري نخي : شال يا روسري هاي نخي زير مجموعه ي پارچه هاي پنبه اي مي باشد ، به راحتي شست و شو مي شوند ، بدليل عبور دادن گرما از خود و خنك بودن ، مناسب ترين جنس شال يا روسري براي فصل گرماست ، به راحتي اتو مي شود ، كمتر از ساير جنس ها سر ميخورد

شال و روسري حرير : پارچه اي لطيف ، خنك ، سبك ، نازك و لخت است ، بدليل نازكي حجاب نداشتن ، روسري هاي حرير بيشتر از شال حرير موجود است ، به نسبت نوع نخي ، قيمت آن گران تر است و سر خوردن آن به نسبت روسري با شال نخي بيشتر است .

شال و روسري ساتن : پارچه ي ساتن ، نوعي پارچه براق است  كه سطحي صاف دارد ، معمولا پشتشان مات است به نسبت نمونه ي روسري ابريشمي ارزان تر است و بيشتر در تهيه روسري هاي مجلسي و رسمي كاربرد دارد .

شال و روسري ابريشم : شال يا روسري ابريشم سبك و لطيف و مقاوم هستند ، چهار فصل استفاده شده و دير تر چروك مي شوند ، معمولا براي محصولات مجلسي استفاده شده و گران قيمت هستند.

تیوب فان

اخبار

سرگرمی

 

كيفيت ظاهري شال و روسري :

هنگام خريد روسري و شال ، اگر براي خودتان خريد مي كنيد ، به راحتي بيش از مد توجه كنيد ، اگر براي شخصي هديه مي خريد ، سليقه شخص مورد نظر مهمترين اولويت برايتان باشد ، نه نظر فروشنده يا مد روز و ... بسته بندي زيبا و شكيل هم از اهميت خاصي برخوردار است ، دقت كنيد كه شال و روسري زده دار ، نخ كش ، لك ، جابجائي چاپ و ... نداشته باشد. ترجيحا سعي كنيد از فروشنده قول تعويض بگيريد كه اگر شخص مورد نظر شما ، سليقه ي شما را نپسنديد ، بتواند با سليقه خود ، با شال يا روسري ديگري تعويض نمايد .

 

قيمت و قواره شال و روسري :

قواره شال و روسري : معمولا هرچه قواره شال يا روسري بزرگتر باشد ، بهتر و راحتتر است ، مگر آنكه بزرگي زياد براي فصل گرما مناسب نباشد يا ...سايز استاندارد روسري 90 سانت و شال 60-70 سانت عرض در 180 سانت طول مي باشد، اما پيشنهاد ما براي شال عرضي حدود 80 تا 1 متر (بدليل تا شدن و حجاب داشتن) و روسري قواره ايي حدود 100 تا 110 (بدليل گره خوردن و مشخض نبودن گردن ) مي باشد ، هرچند كه در كل قواره امري سليقه ايي است .

قيمت شال و روسري : قيمت تك فروشي شال و رورسري بسيار متفاوت است ، كيفيت ، محل فروشگاه شال و روسري و ... در قيمت تكفروشي شال و روسري بسيار موثر است  اما مهمترين نكته آنكه حتما چند جا قيمت بگيريد و سپس اقدام به خريد  نمائيد ، گول تخفيف و حراج  شب عيد و  روز مادر و .. را نخوريد ، بطور متوسط شال و روسري هاي ارزان قيمت بين 20 تا 40 هزار تومان ، متوسط بين 30 تا 80 هزار تومان و گران قيمت بين  80 تا 300 هزار تومان مي باشد ، قيمت ها مربوط مناطق متوسط تهران و سال 96 مي باشد.